Cheney Free Press -

 
 

Cheney High School releases winter honor roll

 


Cheney High School released its winter 2014 honor roll.

Seniors

4.0 GPA — Shelby L. Beedle, Brittany T. Bingaman, Alysa R. Creel, Samantha R. Dias, Jesse G. Gill, Aimee C. Jenkins, Shekenah A. North, Dallin M. Olson, Nathan D. Passey, Olga S. Pavlova, Chelsea E. Shepard, Johanna M. Sherman, Elica C. Starr and Aurora D. Wallace.

3.9-3.5 GPA — Kyle A. Barsness, Matthew A. Scott, Charles J. Steele, Kamren A. Waite, Breeann M. Wilson, Destiny J. Thomas, Bailey D. Towey, Samantha L. Ayotte, Mckenzie L. Bissell, Delrae K. Danielson, Christina M. Frantilla, Xavier K. Meyer, Courtney Schwendiman, Amy D. Anderson, Alanah R. Hesseltine, Samantha T. Oldman, Bradley P. Rohner, Tristan T. Bennett, Christopher D. Boyd, Rebekka J. Crippen, Hope L. Caruthers, Cyrus J. Bigsmoke, Michael S. Dempsey, Katelyn M. Domitrovich, Michael I. Keopha, Cassandra A. Morden, Kymberly S. Zachman, Solomon L. Springberry, Anastasiya A. Mayerchuk, Amanda M. Frye, Meghan G. Heritage, Kyle A. Krieger, Svetlana Kushnerchuk, Jared J. Rivera, Shyann M. Morton, Kaitlyn M. Thiede, Ashlyn V. Martin, Jaceya G. Prophet, Bailey M. Jungwirth, Marlon A. Barlow, John Donald Ross, Craig N. Gustafson, Peter D. Bitz, Matthew F. Lavoie, Shayleah R. Turner, Christian C. Foster, Kinsey L. Pease, Andrew J. Graham, Oliven D. Harris, Cody D. Miller, Kailien E. Parker, Samuel D. Perkins and William U. Schank.

Juniors

4.0 GPA —Ashleigh A. Allington, Yashuel M. Campos, Drew C. Colvin, Olivia R. Cook, Matthew S. Dery, Hannah N. Devine, Keith C. Emert, Sarah E. Fillmore, Anthony M. Hartman, Sonora M. Hetrick, Austin M. Kline, Tiffany A. O’Brien, Connor D. Pratt, Jenna R. Rivera, Allison M. Sanchez, Mariya G. Teterin and Allen K. Whitney.

3.9-3.5 — Alicia V. Hubbard, Danielle N. Meredith, Eric B. Gilmour, Kylee A. Harman, Mary E. McCombie, Brett Wyborney, Dallas R. Brown, Katelynn E. Smedley, Kyle D. Smith, Steaven L. Zachman, Jay T. Gould, Cheyenne M. Hanson, Kayla J. Lemelin, Jackson E. Spencer, Matia R. Nicks, Breanna N. Pomranky, Carson W. Kerr, Helen Levchenko, Oliver W. Smith, Haley B. Dixon, Robyn M. Ross, Jocilyn S. Boyll, Sergey Kulinich, Avery J. Dehner, Danielle R. DeYoung, Ryan A. Smedley, Nicholas P. Strawn, Jeena M. Bushnell, Raven Z. Pacheco, Christina Y. Turney, Isaiah R. Bircher, Sarah M. Fix, Elizabeth J. Fuentes, Jordan J. Bobzien, Elizabeth M. Fix, Brenna M. Loucks, Chase M. MacPherson, Keenan T. Williams, Madison E. Neperud, Peter J. Condon, Breeann M. Johnson, Chad S. MacPherson, Matthew H. Peterson, Nicholas S. Hohrman, Kaitlyn M. Sweeney, Ryan P. Ward, Bryce P. Barlow, Kameron L. Galm, Susanna V. Ghazoyan, Britney R. Presson, Amber C. Soto, Tyler J. Tiedt, Copper J. Wilson, Maegan R. DuFour, Alexis R. Speziale, Lacey M. Latting, Alexander P. Berman, Nicholas J. Christianson, Andie L. Connor, Tyler J. Gladden, Kendra M. Kendall, Aileen T. Sigua, Mitchell D. Smilden and Kaylie M. Watters.

Sophomores

4.0 GPA— Jerika P. Adams, Claire S. Arensmeyer, Ryan M. Axtell, Taylor A. Eoff, Abby L. Hammermeister, Sadie A. Knutson, Abigail C. Little, Shayla I. Payne, Logan C. Pratt, Hannah R. Simonsen, Shogo H. Starr, Leah N. Swannack, Andrew N. Wallace and Samantha M. Zakrzewski.

3.9-3.5 GPA — Noah D. Brown, Gaige L. Felix, MacIntyre J. Frederick, Austynn A. Maddox, Christina L. Radion, Mary E. Boyle, Aiden W. Hubbard, Arseniy Tepp, Michaela K. Ebert, Nathan E. Hamilton, Kira E. Hodge, Adam J. Passey, Alexander J. Scoles, Alejandra G. Chavez, Henry T. Moore, Seth A. Beaudreault, Brittney A. Cline, Emily K. Howard, Jerry L. Oestreicher, Nicholas R. Toler, Dylan L. Williams, Timothy T. Bennett, Hannah C. Blazon, Brandon D. Foster, Nicholas S. Hills, Luke R. Huguenin, Alyssa L. Kempffer, John M. Magill, Dirk S. Ray, Gabrielle M. Tibbitts, Taylor A. Dakan, Courtney N. Cooper, Tanner J. Cunningham, Callie G. Hollingsworth, Kaylie A. Allen, Jessica R. Emert, Hailey L. Bridges, Gillian M. Caruthers, Sabrina L. Loader, Taylor B. Calvert, Aleksandr L. Chernega, Amanda N. Foster, Savanah M. Hyde, Madisen J. Kellogg, Codi T. Onda, Clancine B. Smith, Christina V. Totmin, Melissa A. Bennett, Georgianna D. Black, Alyssa Gonzalez-Robinson, Reba N. Eaton, Cheyenne S. Marchand, Trey D. Martin, Tara S. Phelan, Dylynn J. Van Hersett-Bahme, Jamiel J. Worthem, Alberto J. Chavez, Chelcie E. Campbell, Sharanjot K. Punghlia, Keenan M. Loughery, Bo J. Sirrine, Amparo Contreras, Maria Contreras, Tea Joe C. Hickman, Rhylee A. Crawford, Ty D. Graham, Adam E. Ingham, Devin S. Nguyen, Zachary R. Aris, Aviendah F. Chapman, Megan L. Emery, Bogdan A. Korchemnyy, Rose L. Smith and Joseph F. White.

Freshmen

4.0 — Trevor A. Babcock, Alexis A. Brooks, Megan R. Carroll, Matthew G. Christianson, Colton M. Dotson, Jeffrey D. Fix Jr., Jennifer N. Harbick, Amanda T. Hosmer, Brooke T. Hosmer, Natalie C. Jeffers, Andrew N. Jenkins, Alannah M. Lewis, Caleb S. McCombie, Anna K. Payne, Rylie K. Pease, Cyric M. Peltz, Faith R. Pitts, Evan N. Schultz, Kameryn D. Skillingstad, Bergundy K. Spencer, Carissa G. Teeters, Rylee J. Thacker, Carley A. Youmans and Sydney A. Zapf.

3.9-3.5 GPA — Elizabeth R. Hansen, Callan T. Hosmer, Michaela A. Nanny, David J. Worthey, Alecia M. Brooks, Jason A. Chilcoat, Ashley M. Gilson, Makenzie M. Norman, Michael D. Ruotsalainen, Alexander S. Mowatt, Eliza Oldham, Kristie M. McGourin, Gerald L. Morton III, Natalie K. Carroll, Jade A. Ehrenstrasser, Alexis N. Lien, Delanie E. Moad, Victoria M. Peyron, Madysen K. Thompson, Brock A. Winegar, Amber L. Wohali, Bridget M. Calvert, Crystal N. Day, Cameron E. Hardt, Drake C. Johnson-Villanueva, Laura L. Mertens-Plowman, Michaela N. Ottosen, Sarah A. Jackson, Veronica A. Shvachev, Sarrenity A. Dickson, Eric D. Fencl, Asiamay O. Diaz, Logan M. Klauss, Jackson T. Shaw, Aubrey L. Gahagan, Taylor E. Mattila, Kelsey B. Penny, Rebecca C. Snyder, Angela L. West, Meghan E. Gadbaw, Taylor M. Gould, Robin A. Israel, David G. Teterin, Carl E. Stuart, Rachel A. Barsness, Joshua D. Burts, Hannah M. Copeland, Katrin P. DeVera, Joshua L. Sarsozo, Benjamin White, James A. Peabody, Alexis N. Schmidt, Houston A. Moczulski, Shannen M. Gladden, Charles A. Harper, Joshua M. Miotke, Alexis L. Morrison, Joel D. Rice, Ethan L. Goodwin, Grace K. Schneider, Taylor M. Baughman, Jenna E. Domitrovich, Mya L. Geisler, Melissa L. Johnson, Kaleb A. Lerch, Antonio E. Lozada, Sydney L. McClure-Popchock, Nicole M. Rowley, Kyle D. Sewright, Kailee R. Talkington, Adam S. Thomas and Richard G. West.

 

Reader Comments

(0)